Z myślą o dzieciach i dla dzieci.

Z myślą o nauczycielach i dla nauczycieli.

Z myślą o rodzicach i dla rodziców.

Z MYŚLĄ O WAS …

Oddaję w Wasze w ręce drugą książkę, dotyczącą lekcji ciszy i milczenia – MIĘDZY SŁOWAMI.

Jest to wolumin, w którym znajdziecie przepiękne opowieści oparte na empatii i wrażliwości.

Teksty, które będą pomocne podczas zajęć z dziećmi w kręgu, oraz mogą być wspaniałą wieczorną historią na dobranoc dla Twojego maluszka.

Książka MIĘDZY SŁOWAMI, to także podpowiedzi w jaki sposób można zbudować całą lekcję ciszy na konkretny temat.

Wszystkie lekcje ciszy powstały na bazie doświadczeń w pracy z dziećmi. Największą inspiracją do powstania tej książki była Maria Montessori, która zapoczątkowała praktykę lekcji ciszy i milczenia. Ten tom nie powstałby jednak, gdyby nie Wy i Wasze sygnały, że potrzebna jest kontynuacja pierwszej publikacji Szeptem pisane.

Udział w lekcjach ciszy może zdziałać cuda. Dzieci, które uczestniczą w lekcjach ciszy i ich doświadczają przenoszą się do świata koncentracji i uważności. Do świata, w którym ważne jest to, co czujesz i to jak przeżywasz każdy moment. Do świata, w którym jesteś najważniejszy.

Dzieci uczestniczące lekcji ciszy często zatapiają się w swoich myślach i zafascynowane obserwują , słuchają co będzie dalej …

Udział w lekcjach ciszy pozwala dzieciom wejść w stan równowagi. Pozwala zachować balans między ciałem, sercem i umysłem. To piękne doświadczenie.

Każda historia, którą przepracujesz i każda lekcja ciszy, która przeprowadzisz na bazie naszej publikacji pozwoli Ci zaobserwować piękne przemiany w życiu wewnętrznym dziecka, a także w swoim.

Lekcje ciszy i milczenia są momentem .. są chwilą, na którą czekają zarówno najmłodsi, jak i nauczyciele. Jest to czas tylko dla Ciebie.

Mam nadzieje, że książka MIĘDZY SŁOWAMI będzie dla Ciebie pięknym początkiem, bądź kontynuacją bycia w świecie ciszy wspólnie z wyobraźnią.

Warto pochylić się nad tym, co tak naprawdę kryje się MIĘDZY SŁOWAMI.

Życzę wszystkim pięknych refleksji .. spokoju ducha i odnalezienia swoich słów i myśli w ciszy i milczeniu.

Z pozdrowieniami

Anna Brych

W każdej przedszkolnej i żłobkowej sali dywan jest miejscem szczególnym. To na nim się bawimy, tańczymy, gramy...

To miejsce integracji oraz uczenia się emocji. To także miejsce wyciszenia i odpoczynku.

Dywanowe zabawy, które pamiętamy z dzieciństwa, towarzyszą nam przez wiele lat, a często są przekazywane dzieciom i wnukom.

Głównym bohaterem mojej kolejnej książeczki, którą dedykuję Dzieciom, Rodzicom i Nauczycielom, jest więc DYWAN.

Książeczka zawiera 12 propozycji zabaw muzycznych, które realizować można właśnie z dziećmi na dywanie w kręgu. Będziemy grać na instrumentach, liczyć piegi, poznawać kształty, a nawet polować na komary :)

Najważniejsza jednak w tym wszystkim będzie dobra zabawa przy muzyce.

W książeczce znajdziesz przepiękne ilustracje, propozycje zabaw i fragmenty dywanowych piosenek.

 

Jest to książeczka kolorowa i zabawna. Do czytania i zabawy z dziećmi na dywanie, jak również z dziećmi w domowym zaciszu.

 

Polecam jak zawsze bardzo serdecznie!

DYWANOWA KSIĄŻECZKA

dla najmłodszych

ALE WIERSZE! DŹWIĘKI I RYMY Z WYOBRAŹNIĄ

MOJE WAKACJE Z WYOBRAŹNIĄ

PODRÓŻNIK Z WYOBRAŹNIĄ

Z wielką radością przekazujemy w Wasze ręce trzecią już publikację z Wyobraźnią!


Naszą nową propozycję dedykujemy wszystkim dzieciom, nauczycielom i rodzicom.


Pełna przepięknych obrazków ... ćwiczeń ... zagadek .. i wspomnień książeczka będzie idealnym prezentem dla wszystkich dzieci na zakończenie roku!

Książeczka Moje wakacje z wyobraźnią to wakacyjny dziennik dziecka, w którym niczym podróżnik, narysuje swoje przygody, wyprawy, zabawy i osiągnięcia.


Dziennik, w którym opisze lub narysuje ludzi, których spotka i przyjaciół, z którymi będzie spędzać czas.
Dziecko będzie mogło zaznaczyć, gdzie się wybiera, policzyć kilometry, a nawet sprawdzić ile urośnie przez wakacje.

W książeczce jest nawet pocztówka, którą można wyciąć i wysłać z wakacji do rodziny lub przyjaciela!


A na samym końcu znajduje się koperta, do której dziecko może wrzuć swoje wakacyjne skarby: piasek z plaży, czterolistną koniczynkę, piórko ptaka, liść, bilet do muzeum, lub mapę górskiego szlaku.

Z książeczką Moje wakacje z wyobraźnią można pracować z grupą już przed wakacjami.


Zaproponowaliśmy zabawy, które można prowadzić na jej podstawie.

A w nowym roku szkolnym bardzo ułatwi dziecku opowiadania o wakacjach, zebranie wspomnień i podzielenie się wrażeniami.


Polecam gorąco!

MIĘDZY SŁOWAMI
ZBIÓR LEKCJI CISZY I MILCZENIA DLA DZIECI

SZEPTEM PISANE ....
ZBIÓR LEKCJI CISZY I MILCZENIA DLA DZIECI

Szeptem pisane ... to druga moja książka, ale tym razem dedykowana nauczycielom, którzy chcą czerpać inspirację do swoich zajęć z dziećmi w oparciu o ćwiczenia ciszy i uważności.

Książka, w której znajdziecie 15 opowiadań/bajek, które wesprą Was podczas prowadzenia Lekcji ciszy dla dzieci.


Od lat zakochana jestem w metodzie Marii Montessori. Czerpię z niej ogrom inspiracji do pracy z dziećmi.  Cisza w rozumieniu Montessoriańskim, nie miała być zaprzestaniem chaosu i hałasu. Miała być stanem, w który wchodzimy podczas słuchania i doświadczania opowieści czy pracy z rekwizytami.


Wydanie książki Szeptem pisane ... jest pierwszym krokiem do tego, aby wesprzeć nauczycieli, którzy chcą wprowadzać Lekcje ciszy do swoich zajęć.


Książka choć skromna w swojej okładce zawiera bogactwo edukacyjne.

Stworzona jest w formie poradnika, z moimi podpowiedziami, miejscem na komentarze czy refleksje.

W książce znajdziesz tekst m.in o budzeniu się wiosny, o locie balonem, o małym Aniołku, o Polsce mojej Ojczyźnie czy o dobrych duchu gór i Latarniku i morskiej wyprawie.


Książka jest już w sprzedaży i trafiła do ogromnej ilości nauczycieli podczas szkoleń.

Książkę można również zakupić na moich szkoleniach stacjonarnych, jak również w sklepiku z wyobraźnią.


ALE WIERSZE! to pierwsza książka otwierająca kolekcję książek dla dzieci z wyobraźnią. Książka, w której znajdziesz wiersze bogate w kolorowe rymy i dźwięki. Teksty wyjątkowe bo opracowane przez nas z wielkim zaangażowaniem i z myślą o każdym dziecku!

Ufam, że niejeden wiersz wywoła uśmiech na twarzy dziecka i na Twojej również. Książka może był wspaniałym uzupełnieniem Twojej biblioteczki i może przydać się do Twoich zajęć z dziećmi, ale może również spełnić rolę prezentu dla Twoich małych pociech.

W niesamowitym klimacie i dźwiękami został opracowany każdy ALE WIERSZE! Zabawne rymy z pewnością przypadną Ci do ucha i do serducha :) i przede wszystkim CUDOWNE ILUSTRACJE przy każdym wierszu, które po prostu zachwycają.

A co znajdziesz w książce ALE WIERSZE! ? Przede wszystkim przyjemne wiersze dedykowane najmłodszym! Być może Ptasia symfonia przypadnie Ci do gustu, a może jednak wiersz Na budowie rozśmieszy Cię do łez! Polecam również serię krótkich wierszyków na temat Pani jesień i Pani wiosny! Wiersz o Trąbce doskonale sprawdzi się jako ćwiczenie logorytmiczne, a Deszczyk i wietrzyk wprowadzi Cię w jesienne klimaty. W książce ALE WIERSZE! zaproszę Cię na Leśny koncert, na który koniecznie zabierz ze sobą Parasol, a na koniec pojedziemy z Naszą Panią na wycieczkę i zwiedzimy całą Polskę!  Ależ tam jest ogrom inspiracji i kolorowej przygody!

 

Książka powstała przy ogromnym zaangażowaniu i pracy. Dziękuję Tomasz Szczęście, naszej ilustratorce Pani J. i oczywiście mojej Wróżce z Wyobraźnią :)

Książka jest w sprzedaży i obiecuję, że to dopiero początek przygody z ALE WIERSZAMI! Książkę można również zakupić na moich szkoleniach stacjonarnych.

SZKOLENIA Z WYOBRAŹNIĄ

GODZINY PRACY BIURA

poniedziałek - czwartek

9.00 - 15.00

ZAMÓW SZKOLENIE

DO SWOJEJ PLACÓWKI

info@szkoleniazwyobraznia.pl

726 277 324

Copyright © 2016 szkoleniazwyobraznia.pl Anna Brych  All rights reserved

Copyright © 2016 szkoleniazwyobraznia.pl Anna Brych 

All rights reserved